לא צריך לפחד מהרובוטים – מקומות עבודה לא נגמרים

https://fee.org/articles/fear-not-the-robots-jobs-arent-scarce/

פורסם ב-FEE.org ע"י נורמן ואן קוט, 03.11.2016

כמעט כל קורס כלכלה באוניברסיטאות מתחיל עם ההנחה שאנשים, כאינדיבידואלים וכקבוצות, לא יכולים לגייס מספיק משאבים יצרניים כדי לספק את צרכי…

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך ספרו של מייקל הומר, "הבעיה בסמכות פוליטית":

"אין ספק שהמערכת האידיאלית היא המערכת שבה אנשים עושים צדק מהסיבות הנכונות.  אבל… לא סביר להניח שממשלה תהיה מערכת כזו.  אם אנו חייבים לבחור בין מערכת שבה אנשים משרתים את האינטרס האישי שלהם בשם הצדק…

למאמר המלא

פסח פוסט: מהו המוצר המאוסדר ביותר בעולם?

בטח ניחשתם מהכותרת – המוצר עליו יש הכי הרבה רגולציות הוא מצות.  אולם, רוב הרגולציה על יצור מצות איננה ממשלתית, אלא וולונטרית.

החברה הגדולה ביותר בעולם ליצור מצות היא "מנישביץ" האמריקאית.  כמובן שהיא כפופה לרגולציות ממשלתיות בתברואה, תעסוקה, מסחר, …

למאמר המלא

משטרת האוכל לא יכולה להשתיק את האמת

פורסם ב-FEE.org ע"י פרנק גאריסון, 23.03.2017

זוכרים את פרשת "מתבל העגבניות", שבו אוסם שיכנעה את המדינה להכריח את היינץ, החברה האמריקאית שהמציאה את הקטשופ לפני יותר ממאה שנה, להפסיק לקרוא לקטשופ שלה "קטשופ", כי בישראל יש תקן שונה?  אז מסתבר שאנחנו …

למאמר המלא

אודות

מה באתר

אתר "קיוונים" מביא אל הקורא הישראלי את הדיון הציבורי העולמי. מאמרים נבחרים, קטעי פובליציסטיקה, מכתבים, פולמוס וביקורת, מלוקטים מתוך עיתונים, ביטאונים וספרים, קונבנציונליים ואינטרנטיים, בעיקר מארה"ב ובריטניה – ומוגשים בתרגום לעברית, מתומצתים לנוחות הקורא. האתר הוא מיזם שלא למטרות רווח, של "המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי", ומטרתו להקל על הקורא הישראלי את הגישה אל קשת רחבה של דעות והשקפות. האתר נוצר מתוך תחושה שההבחנות בין ימין לשמאל הן אנכרוניסטיות ואינן משקפות נכונה את מגוון הדעות, העמדות והאופציות, בסוגיות המהוות, או ראוי שיהוו, את סדר היום הציבורי, כגון: כלכלה וחברה, גלובליזציה, חינוך, שוק חופשי, העולם במאה ה-21, ועוד. האתר נותן ביטוי למגוון רחב של דעות ורעיונות כדי להעמיק ולהעשיר את הדיון הציבורי, שהוא כוח מעצב ומשפיע בהוויה הישראלית הדינמית.

תגובות קוראים

קוראי האתר מוזמנים להגיב למאמרים המתפרסמים בו. המערכת תפרסם תגובות אשר לדעתה יש בהן עניין לכלל הקוראים: הרחבה והעמקה של הנושא הנדון, הארתו מזוויות נוספות או פולמוס מעשיר. את התגובות אפשר להזין באמצעות הכפתור "הוסף תגובה" הנמצא בסוף כל מאמר.

הרשמה ל-RSS ולניוזלטר

באפשרותך לקבל הודעה על הופעת מאמר חדש בדואר האלקטרוני שלך. לשם כך עליך להירשם באמצעות לחיצה על האייקון הכתום (RSS) בדף הבית. בנוסף, ניתן להירשם לניוזלטר של האתר בעמוד הבית באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני. המידע ישמש את "קיוונים" אך ורק לצורך משלוח הודעות על מאמרים חדשים ולא לכל מטרה אחרת. האתר אינו מנהל מאגר מידע, ומתחייב שלא להעביר את כתובות הדוא"ל לגורם אחר.

Facebook

כדי להקל על המעקב אחר תכני האתר, פתחנו דף של אתר "קיוונים" בפייסבוק, שם ניתן להמשיך ולנהל את הדיון בין הקוראים, ולקבל התראות בזמן אמת על מאמרים חדשים.

www.facebook.com/KIVUNIM.MAG

המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי

"המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי" הוא מלכ"ר שהוקם בשנת 1984. מטרותיו: לעודד צמיחה כלכלית ורווחה.
בדומה למרכזי חשיבה עצמאיים בעולם המערבי המרכז משמש גשר בין המחקר החברתי והכלכלי לבין הדיון הציבורי. המרכז בוחן רעיונות חברתיים וכלכליים ואת השאלה כיצד ניתן ליישמם, בין השאר, בסוגיות של חקיקה חברתית-כלכלית, חינוך, תרבות, בריאות, שוק ההון, יצירת עושר ותפוצתו בחברה. המרכז הוא בלתי מפלגתי ויעדיו הם חינוכיים וארוכי טווח.

אתר "קיוונים", כמו המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי, ממומן מתרומות של תומכים – בעיקר מקרב יהודי ארה"ב. תרומות לאתר "קיוונים" יתקבלו בברכה.

לשאלות, תרומות, הערות ובקשות – ניתן לפנות באופן פרטי דרך דף הפייסבוק שלנו.

 

 

 

1 Comment

  1. אדם חכים

    שלום, אני פונה בשם האתר http://www.zavitaheret.com
    אשמח לדון עמכם בשיתוף פעולה, כי נדמה שאנו חולקים חזון מאד דומה. אנא צרו קשר.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.