מדוע למדינות עולם ראשון יש ערי עולם שלישי?

https://fee.org/articles/why-first-world-countries-have-third-world-cities

פורסם על ידי ניקולאס אומאשב ב-FEE, 27.07.2017

 

בזמן שעקפתי את החורים במדרכה, התעלמתי מקולות הירי, וחלפתי על פני הקבצנים לאורך רחובות ניו אורלינס, לא יכולתי שלא …

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך ספרו של ארנולד קלינג "התמחות ומסחר: הקדמה חדשה לכלכלה":
"רווחים הם מדד המשקף קיימות של תבניות התמחות. כשעסק נוקט בתבנית התמחות מסויימת מרוויח, סימן שהערך של התוצרת שלו גדול מהעלות של תשומותיו – במילים אחרות העסק תורם לרווחת הצרכנים."
תובנה זו …

למאמר המלא

הטוטליטאריות של הסביבתנים

פורסם על ידי מאריאן טאפי, http://capx.co/the-totalitarianism-of-the-environmentalists, 23.07.2017

 

לפני כשנה הרציתי על קידמה אנושית לקהל של סטודנטים בקנדה. סקרתי את מגוון האינדיקטורים הרגיל – עליה בתוחלת חיים, בידיעת קרוא וכתוב, ובהכנסה ל…

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך מאמרו של חתן פרס נובל, ג'יימס ביוקנן, "חברה ודמוקרטיה":
"כל מודל ריאליסטי של התהליך הפוליטי…שלטון הרוב הופך לאמצעי המקדם את האינטרסים של הקבוצה שמרכיבה את הקואליציה, על חשבון אלה שנמצאים מחוץ לה".

למאמר המלא

אודות

מה באתר

אתר "קיוונים" מביא אל הקורא הישראלי את הדיון הציבורי העולמי. מאמרים נבחרים, קטעי פובליציסטיקה, מכתבים, פולמוס וביקורת, מלוקטים מתוך עיתונים, ביטאונים וספרים, קונבנציונליים ואינטרנטיים, בעיקר מארה"ב ובריטניה – ומוגשים בתרגום לעברית, מתומצתים לנוחות הקורא. האתר הוא מיזם שלא למטרות רווח, של "המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי", ומטרתו להקל על הקורא הישראלי את הגישה אל קשת רחבה של דעות והשקפות. האתר נוצר מתוך תחושה שההבחנות בין ימין לשמאל הן אנכרוניסטיות ואינן משקפות נכונה את מגוון הדעות, העמדות והאופציות, בסוגיות המהוות, או ראוי שיהוו, את סדר היום הציבורי, כגון: כלכלה וחברה, גלובליזציה, חינוך, שוק חופשי, העולם במאה ה-21, ועוד. האתר נותן ביטוי למגוון רחב של דעות ורעיונות כדי להעמיק ולהעשיר את הדיון הציבורי, שהוא כוח מעצב ומשפיע בהוויה הישראלית הדינמית.

תגובות קוראים

קוראי האתר מוזמנים להגיב למאמרים המתפרסמים בו. המערכת תפרסם תגובות אשר לדעתה יש בהן עניין לכלל הקוראים: הרחבה והעמקה של הנושא הנדון, הארתו מזוויות נוספות או פולמוס מעשיר. את התגובות אפשר להזין באמצעות הכפתור "הוסף תגובה" הנמצא בסוף כל מאמר.

הרשמה ל-RSS ולניוזלטר

באפשרותך לקבל הודעה על הופעת מאמר חדש בדואר האלקטרוני שלך. לשם כך עליך להירשם באמצעות לחיצה על האייקון הכתום (RSS) בדף הבית. בנוסף, ניתן להירשם לניוזלטר של האתר בעמוד הבית באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני. המידע ישמש את "קיוונים" אך ורק לצורך משלוח הודעות על מאמרים חדשים ולא לכל מטרה אחרת. האתר אינו מנהל מאגר מידע, ומתחייב שלא להעביר את כתובות הדוא"ל לגורם אחר.

Facebook

כדי להקל על המעקב אחר תכני האתר, פתחנו דף של אתר "קיוונים" בפייסבוק, שם ניתן להמשיך ולנהל את הדיון בין הקוראים, ולקבל התראות בזמן אמת על מאמרים חדשים.

www.facebook.com/KIVUNIM.MAG

המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי

"המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי" הוא מלכ"ר שהוקם בשנת 1984. מטרותיו: לעודד צמיחה כלכלית ורווחה.
בדומה למרכזי חשיבה עצמאיים בעולם המערבי המרכז משמש גשר בין המחקר החברתי והכלכלי לבין הדיון הציבורי. המרכז בוחן רעיונות חברתיים וכלכליים ואת השאלה כיצד ניתן ליישמם, בין השאר, בסוגיות של חקיקה חברתית-כלכלית, חינוך, תרבות, בריאות, שוק ההון, יצירת עושר ותפוצתו בחברה. המרכז הוא בלתי מפלגתי ויעדיו הם חינוכיים וארוכי טווח.

אתר "קיוונים", כמו המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי, ממומן מתרומות של תומכים – בעיקר מקרב יהודי ארה"ב. תרומות לאתר "קיוונים" יתקבלו בברכה.

לשאלות, תרומות, הערות ובקשות – ניתן לפנות באופן פרטי דרך דף הפייסבוק שלנו.

 

 

 

1 Comment

  1. אדם חכים

    שלום, אני פונה בשם האתר http://www.zavitaheret.com
    אשמח לדון עמכם בשיתוף פעולה, כי נדמה שאנו חולקים חזון מאד דומה. אנא צרו קשר.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.