מדוע למדינות עולם ראשון יש ערי עולם שלישי?

https://fee.org/articles/why-first-world-countries-have-third-world-cities

פורסם על ידי ניקולאס אומאשב ב-FEE, 27.07.2017

 

בזמן שעקפתי את החורים במדרכה, התעלמתי מקולות הירי, וחלפתי על פני הקבצנים לאורך רחובות ניו אורלינס, לא יכולתי שלא …

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך ספרו של ארנולד קלינג "התמחות ומסחר: הקדמה חדשה לכלכלה":
"רווחים הם מדד המשקף קיימות של תבניות התמחות. כשעסק נוקט בתבנית התמחות מסויימת מרוויח, סימן שהערך של התוצרת שלו גדול מהעלות של תשומותיו – במילים אחרות העסק תורם לרווחת הצרכנים."
תובנה זו …

למאמר המלא

הטוטליטאריות של הסביבתנים

פורסם על ידי מאריאן טאפי, http://capx.co/the-totalitarianism-of-the-environmentalists, 23.07.2017

 

לפני כשנה הרציתי על קידמה אנושית לקהל של סטודנטים בקנדה. סקרתי את מגוון האינדיקטורים הרגיל – עליה בתוחלת חיים, בידיעת קרוא וכתוב, ובהכנסה ל…

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך מאמרו של חתן פרס נובל, ג'יימס ביוקנן, "חברה ודמוקרטיה":
"כל מודל ריאליסטי של התהליך הפוליטי…שלטון הרוב הופך לאמצעי המקדם את האינטרסים של הקבוצה שמרכיבה את הקואליציה, על חשבון אלה שנמצאים מחוץ לה".

למאמר המלא

קצר ולעניין

capture

מתוך מאמרו של תומאס סוול "ההימורים של השמאל" (http://jewishworldreview.com/cols/sowell120616.php3#4irY2WQ7kCPK0fDH.99), מ-6.12.2016:

"טוענים שחוקי שכר מינימום נועדו למנוע מהמעסיקים "לנצל" את העובדים ולשם להם פחות ממה שאיזה צד שלישי היה רוצה.  אבל האם אנשים היו מסכימים לקבל שכר שצד שלישי לא אוהב אם היו להם אלטרנטיבות טובות יותר?

זהו נושא אישי מאוד עבורי.  כשעזבתי את הבית בגיל 17 ויצאתי אל העולם כצעיר שחור שנשר מבית הספר, עם מעט מאוד ניסיון ואפס כישורים, לא הייתה משמעות לשכר המינימום מכיוון שעשר שמות אינפלציה הפכו אותו ללא רלוונטי.  באופן מעשי – לא היה חוק שכר מינימום.

היה לי הרבה יותר קל למצוא עבודה מאשר לצעיר שחור ללא השכלה כיום.  אחרי שהעלו את שכר המינימום כדי להדביק את האינפלציה, שיעור האבטלה בקרב שחורים בני 17 היה לפחות פי שלושה, ולעיתים פי חמישה,  מזה של התקופה שבה הייתי נער".