הטוטליטאריות של הסביבתנים

פורסם על ידי מאריאן טאפי, http://capx.co/the-totalitarianism-of-the-environmentalists, 23.07.2017

 

לפני כשנה הרציתי על קידמה אנושית לקהל של סטודנטים בקנדה. סקרתי את מגוון האינדיקטורים הרגיל – עליה בתוחלת חיים, בידיעת קרוא וכתוב, ובהכנסה ל…

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך מאמרו של חתן פרס נובל, ג'יימס ביוקנן, "חברה ודמוקרטיה":
"כל מודל ריאליסטי של התהליך הפוליטי…שלטון הרוב הופך לאמצעי המקדם את האינטרסים של הקבוצה שמרכיבה את הקואליציה, על חשבון אלה שנמצאים מחוץ לה".

למאמר המלא

תירוצים לאטטיזם משאירים אותנו עניים

https://www.cato.org/publications/cato-online-forum/excuses-statism-staying-poor

פורסם באפריל, 2017, ע"י דיידרה מקלוסקי

הנוסחה להפוך משק לעשיר בימינו קלה כמו H2O.  הנוסחה היא: תלמדו מסין והודו.  שתי מדינות אלה, שבהן מתגוררים ארבעה מתוך כל עשרה …

למאמר המלא

קצר ולעניין

מתוך ספרו של חתן פרס נובל ג'יימס ביוקנן "מגבלות החירות":

הצדקה נוספת לחוקה אשר תגביל פעילות קולקטיבית היא ההבנה שללא מגבלות, לאינדיבידואלים יש תמריץ חזק יותר להשקיע בהשגת שליטה על החלטות קולקטיביות.  שליטה במנגנון קבלת ההחלטות הקולקטיביות הופכת לא…

למאמר המלא

קצר ולעניין

capture

מתוך מאמרו של תומאס סוול "ההימורים של השמאל" (http://jewishworldreview.com/cols/sowell120616.php3#4irY2WQ7kCPK0fDH.99), מ-6.12.2016:

"טוענים שחוקי שכר מינימום נועדו למנוע מהמעסיקים "לנצל" את העובדים ולשם להם פחות ממה שאיזה צד שלישי היה רוצה.  אבל האם אנשים היו מסכימים לקבל שכר שצד שלישי לא אוהב אם היו להם אלטרנטיבות טובות יותר?

זהו נושא אישי מאוד עבורי.  כשעזבתי את הבית בגיל 17 ויצאתי אל העולם כצעיר שחור שנשר מבית הספר, עם מעט מאוד ניסיון ואפס כישורים, לא הייתה משמעות לשכר המינימום מכיוון שעשר שמות אינפלציה הפכו אותו ללא רלוונטי.  באופן מעשי – לא היה חוק שכר מינימום.

היה לי הרבה יותר קל למצוא עבודה מאשר לצעיר שחור ללא השכלה כיום.  אחרי שהעלו את שכר המינימום כדי להדביק את האינפלציה, שיעור האבטלה בקרב שחורים בני 17 היה לפחות פי שלושה, ולעיתים פי חמישה,  מזה של התקופה שבה הייתי נער".